15.10.2019

Kokią violončelę pasirinkti?

Jei esate tik pradedantysis, violončelės pasirinkimas gali būti sunkus ir varginantis procesas, kuris atima daug laiko ir pastangų. Čia į pagalbą ateiname mes ir stengiamės padėti suprasti koks instrumentas tiktų būtent Jums.
Daugiau
10.10.2019

Saksofono pirkimo gidas

Saksofonas yra vienas populiariausių medinių pučiamųjų instrumentų. Jis priklauso medinių pučiamųjų grupei. Gali pasirodyti keista, nes saksofonai dažniausiai būna pagaminti iš žalvario. Tačiau saksofonas priskiriamas medinių grupei nes garsas yra išgaunamas naudojant medinį liežuvėlį (taip kaip kituose mediniuose pučiamuosiuose instrumentuose). 

Daugiau
07.10.2019

Kuo skiriasi akustinės gitaros stygos?

Akustinės gitaros turi metalines stygas, kurios šiai gitarai suteikia ryškų ir šaižų garsą, kuris asocijuojasi su roko, kantri ar bliuzo muzikos stiliais. Stygos turi tam tikras charakteristikas, kurios gali turėti įtakos grojant.

Daugiau
06.10.2019

Ukulelių tipai ir dydžiai

Ukulelės gali būti keturių pagrindinių dydžių – soprano, koncertinės, tenorinės ir baritoninės ukulelės. Sopraninės ukulelės yra pačios mažiausios, o baritoninės didžiausios. 

Sopraninės, koncertinės ir tenorinės ukulelės derinamos taip pat (G-C-E-A). Tai reiškia, kad jei išmokote groti su viena iš minėtų ukulelių neiškils papildomų problemų ir su kito dydžio ukulele. Baritoninės ukulelės derinamos 5 pustoniais žemiau (D-G-B-E).

Daugiau
16.07.2019

Kaip išsirinkti smuiką?

    Nesvarbu esate tik pradedantysis ar jau patyręs smuikininkas, naujo instrumento paieškos ir pasirinkimas gali būti varginantis ir sunkus procesas. Dauguma žmonių smuiką renkasi pagal savo turimą biudžetą per daug nesigilindami į smuiko charakteristikas ir medžiagas iš kurių yra pagamintas instrumentas. Labai dažnai kainos kriterijus gali būti teisingas, nes kylant kainai dažniausiai kyla ir komponentų kokybė. Tačiau pasitaiko atvejų, kai pigesnis instrumentas yra gerokai aukštesnės klasės už brangesnį. Kodėl taip nutinka ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis smuiką pasistengsime apžvelgti šiame straipsnyje.

Daugiau
14.08.2018

Kaip naudotis gitaros derintuvu?

Pats greičiausias, patogiausias ir tiksliausias būdas suderinti gitarą yra naudotis elektroniniu derintuvu. Dauguma gitaros derintuvų turi automatinį arba ranka pasirenkamą derinimo būdą. Automatinis derinimas, kai derintuvas reikiamą natą atpažįsta automatiškai. Rankinis kai derinama nata pasirenkama prieš pradedant derinimą. Automatinį derinimo būdą patogiau rinktis kai instrumentas išsiderinęs nedaug, o rankinį kai išsiderinimas didesnis. 

Daugiau
07.08.2018

Flash FLM-1200 dūmų mašinos apžvalga

Dūmų mašiną dažniausiai galime pamatyti ant didelės scenos arba klube, tačiau nuo šiol dūmų efektu gali mėgautis kiekvienas. Dūmų mašina gali puikiai pagyvinti ir papildyti bet kurią šventę ar pasirodymą. 

Daugiau
07.08.2018

Skaitmeninio pianino Orla CDP1 apžvalga

Skaitmeninis pianinas Orla CDP1, tai klavišinis instrumentas su pilna 88 klavišų klaviatūra. Skaitmeninio pianino klavišai yra pasunkinti, todėl jausmas tampa panašus į grojimą tikru akustiniu pianinu. Klavišų paspaudimo stiprumas yra reguliuojamas nuo švelnaus iki stipraus (soft, normal, hard) arba gali būti pilnai išjungiamas.

Daugiau
02.06.2018

Kokią gitarą pasirinkti?

Gitaros mokytojai groti rekomenduoja pradėti klasikine gitara su nailoninėmis stygomis. Pradėjus groti klasikine gitara lengviau išmokti skirtingų grojimo technikų bei teorinių niuansų. Jos skirsniai yra platesni, todėl lengviau taisyklingai užspausti stygas. Gitaros korpusas šiek tiek mažesnis, tokią gitarą lengviau laikyti rankose.

Daugiau