Meniu
Meniu
Pasirinkimai:
Krepšelis

12-stygės gitaros

Mes suprantame, kokia sunki gali būti pradžia

Todėl kiekvienam įsigijusiam gitarą dovanojame video pamokas, kaip naudotis instrumentu. Skaityti daugiau.

Dar nežinai, kuri gitara tau tinka labiausiai? Atlik testą ir sutaupyk 10%.

12-stygė MSA gitara su išpjova.spalv..
159,00€
Be PVM:159,00€
Į krepšelį
12-stygė MSA gitara su išpjova.spalv..
159,00€
Be PVM:159,00€
Į krepšelį
12-stygė MSA gitara su įgarsinimu ir išpjov..
179,00€
Be PVM:179,00€
Į krepšelį
12-stygė MSA gitara su įgarsinimu ir išpjov..
179,00€
Be PVM:179,00€
Į krepšelį
Rodoma nuo 1 iki 4 iš 4 (viso puslapių - 1)

Kas yra 12-stygė gitara?

Kaip sufleruoja pavadinimas, 12-stygė gitara - tai styginis instrumentas, kuris turi 12 stygų. Standartinė gitara turi tik šešias stygas. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad instrumentas su dvigubai didesniu stygų kiekiu yra labai sudėtingas ir groti juo nėra lengva, tačiau taip nėra. 12-stygė gitara yra labai specifinis instrumentas, kuris gali padėti išgauti daug sodresnį ir gilesnį garsą nei paprasta 6 stygų gitara.

Kiek stygų turi 12-stygės gitaros?

12-stygė gitara turi dvigubai daugiau stygų už standartinę gitarą. Tačiau su jomis grojama iš esmės taip pat, nes dvylikastygės gitaros turi tas pačias šešias, tik sudvigubintas, stygas. Tai reiškia, kad visų šešių stygų yra po dvi. Stygų poroje (E, A, D, G) viena styga yra plonesnė už kitą, o likusios B ir E stygos yra identiškos. Verta paminėti, kad ši gitara turi specifinį derinimą. Stygų poroje storesnės stygos yra derinamos taip pat, kaip standartinė gitara - E, A, D, G, B, E, o plonesnės E, A, D, G derinamos oktava aukščiau. Plonosios stygos B ir E derinamos identiškai.

Kaip skamba dvylikastygės gitaros?

Kadangi dvylikastygė gitara turi sudvigubintas šešias stygas, kurios derinamos viena oktava aukščiau, šis instrumentas skamba labai sodriai ir pilnai. Didelis akustinės gitaros korpusas leidžia garsui sklisti garsiai. 

Kam naudojamos 12-stygės gitaros?

Šio tipo gitaros panaudojimas yra gerokai ribotesnis už standartinę akustinę gitarą. Dėl didesnio stygų kiekio ši gitara turi platesnį grifą, todėl kai kuriems muzikantams gali būti mažiau patogi. Dažniausiai šios gitaros naudojamas tik grojant akordais, o ne renkant natas atskirai. Grojant akordais, jokio kito tipo gitara neskambės taip gerai ir sodriai kaip 12-stygė gitara.

Kokie yra 12-stygės gitaros minusai?

Nepaisant sodraus ir išraiškingo tono, kurį suteikia dvylikastygė gitara, šis instrumentas turi ir trūkumų. Suderinti didesnį stygų kiekį užtrunka gerokai ilgiau ir yra sudėtingiau. Dėl didelio stygų kiekio instrumentas yra gana ribotas, nes gerai skambės tik grojant akordais.

Kada rinkis 12-stygę gitarą?

12-stygė gitara tikriausiai niekada nebus pirmoji gitara, nuo kurios galima pradėti mokytis. Tikriausiai tai bus bent antras ar trečias instrumentas gitarų kolekcijoje. Visgi, jei mėgstate ar dažnai grojate akordais ir norite labai sodraus akustinės gitaros tono, 12-stygė gitara yra tinkamas pasirinkimas. 

Pasirinkimai