Meniu
Meniu
Pasirinkimai:
Krepšelis

Klarnetai

Alf Holden CL-150 Bb klarnetas.tonacija: Bb..
139,00€
Be PVM:139,00€
Į krepšelį
Rodoma nuo 1 iki 1 iš 1 (viso puslapių - 1)

Kas yra klarnetas?

Klarnetas yra medinis pučiamasis instrumentas, nes garsas yra išgaunamas su mediniu liežuvėliu. Klarnetai yra plačiai naudojami įvairiose situacijose: grupėse, orkestruose ir džiazo ansambliuose. Paprastai pigesni mokomieji klarnetai yra pagaminti iš plastiko, o brangesni, profesionalūs būna mediniai. Kuo tankesnė klarneto mediena, tuo instrumentas turi pilnesnį ir sodresnį garsą.

Kokie gali būti klarnetai?

Klarnetai gali būti keletos skirtingų dydžių. Populiariausi - soprano Bb klarnetas (pats populiariausias), bosinis klarnetas (antras pagal populiarumą), soprano A klarnetas, sopranino Eb klarnetas (aukščiausią toną turintis klarnetas) ir kontrabosinis klarnetas (žemiausią toną turintis klarnetas). 
Klarnetai gali turėti skirtingą klapanų išdėstymo pirštuotę. Gali būti klasikinio, prancūziško (boehm), arba vokiško (german) tipo klarnetai. Boehm tipo klarnetas yra klasikinis instrumentas, kuriuo grojama didžiojoje dalyje orkestrų. Vokiško tipo klarnetais dažniausiai grojama vokiškai kalbančiose šalyse. 
Šie instrumentai skiriasi dviejų mažojo piršto klapanų išdėstymu. Techniškai abu klarnetai yra vienodo lygio. Tačiau su prancuziško tipo klarnetu yra šiek tiek lengviau naudoti tam tikras technikas.

Kaip skamba klarnetas?

Klarnetas yra gana garsus instrumentas, kuris turi unikalų garsą. Skirtingų dydžių klarnetai turi skirtingo aukščio toną. Klarnetas turi labai plataus diapazono toną, kuris gali paįvairinti daugelį muzikinių stilių.

Kokia yra klarneto priežiūra?

Plastikinio ir medinio klarneto priežiūra gana skirtinga. Plastikinis klarnetas yra gerokai atsparesnis naudojimui ir atmosferos poveikiui. Medinį klarnetą reikėtų saugoti nuo drėgmės ir didelių temperatūros pokyčių. Atmosferos sąlygų paveiktas instrumentas gali deformuotis ar prarasti savo skambesį bei derėjimą.
 

Pasirinkimai