Meniu
Meniu
Pasirinkimai:
Krepšelis

Fleitos

Condorwood PLR-110 išilginė fleita.barokini..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Stagg LOT-LO/WD lotus fleita su dėklu...
29,00€
Be PVM:29,00€
Į krepšelį
Alf Holden FL-150 skersinė fleita.16 uždarų..
129,00€
Be PVM:129,00€
Į krepšelį
Alf Holden FL-200 skersinė fleita.16 klapan..
139,00€
Be PVM:139,00€
Į krepšelį
Stagg WS-FL111 fleita.head, body and mechan..
199,00€
Be PVM:199,00€
Į krepšelį
Stagg WS-FL211S fleita.C-Flute split E me..
239,00€
Be PVM:239,00€
Į krepšelį
Stagg WS-FL241S fleita.head, body and mecha..
239,00€
Be PVM:239,00€
Į krepšelį
Stagg WS-FL251S fleita.head, body and mecha..
239,00€
Be PVM:239,00€
Į krepšelį
Rodoma nuo 1 iki 8 iš 8 (viso puslapių - 1)

Kas yra fleita?

Fleita priklauso medinių pučiamųjų grupei, nors dažnai būna pagaminta iš metalo. Taip yra todėl, kad pirmosios fleitos būdavo medinės. Šiandien fleitos dažniausiai gaminamos iš sidabruoto nikelio, aukso ar platinos. Fleita yra labai senas klasikinis instrumentas, kurį galima išgirsti ir pamatyti orkestruose.

Kokios gali būti fleitos?

Fleitos dažnai skirstomos į išilgines ir skersines fleitas pagal tai, kaip jomis yra grojama. Išilginė fleita grojama pučiant į instrumentą iš priekio, o skersinė fleita pučiant šonu. Išilginė fleita dar gali būti vadinama fleitute ar dūdele. Jos dažniausiai naudojamos mokyklose kaip vienas pirmųjų instrumentų. Išilginės fleitos gali turėti skirtingą skylučių išdėstymą, tai yra, būti barokinio arba vokiško tipo. Tarp šių fleitų skirtumas labai mažas – 10 ir 11 skylutė sumaišytos vietomis. Populiaresnis pasirinkimas yra barokinio tipo fleita. Skersinės fleitos gali turėti skirtingą klapanų išdėstymą. Galimas vokiško arba prancuziško (boehm) tipo išdėstymas. Abiejų tipų fleitos gali būti su atvirais arba uždarais klapanais. Tai reiškia, kad dalis klapanų turi ertmes ant klapanų, kurias reikia dengti pirštais. Pradedantieji dažniausiai renkasi prancuziško tipo fleitas su uždarais klapanais.

Kaip skamba fleita?

Fleita turi patį aukščiausią toną medinių pučiamųjų šeimoje, todėl fleitomis dažniausiai yra grojamos melodijos ir solo partijos. Nors fleitos dažniausiai sutinkamos klasikiniuose pučiamųjų orkestruose, dėl savo melodinio universalumo gali būti naudojamos įvairiuose muzikiniuose stiliuose. Fleita yra pagrindinis vedantysis instrumentas medinių pučiamųjų orkestre. Grojant fleita paprasta perteikti išraiškingas melodijas.

Kokią fleitą pasirinkti vaikams?

Maži vaikai dažniausiai pradeda groti su išilgine fleita. Pirmieji žingsniai būna žengiami jau mokykloje, muzikos pamokoje. Jei norite groti su skersine fleita, tačiau vaikas dar labai mažas, rekomenduojama rinktis fleitą su lenkta galvute. Tokia fleita yra šiek tiek trumpesne, todėl vaikui bus lengviau ir patogiau pasiekti klapanus.
 

Pasirinkimai