Meniu
Meniu
Pasirinkimai:
Krepšelis

Klasikinei gitarai

Condorwood CST-NT stygos klasikinei gitarai. Vidut..
5,00€
Be PVM:5,00€
Į krepšelį
Rodoma nuo 1 iki 1 iš 1 (viso puslapių - 1)

Ką reikia žinoti renkantis klasikinės gitaros stygas?

Pirmiausia reikia žinoti, kad priešingai nei akustinės gitaros, klasikinės gitaros turi nailonines stygas. Pagrindinis dalykas kuriuo skiriasi nailoninės stygos tarpusavyje yra stygų įtempimas. Populiariausi variantai yra: žemo įtempimo, vidutinio įtempimo ir aukšto įtampimo stygos. Šis pasirinkimas įtakoja grojimo lengvumą ir gitaros skambesį. Pavyzdžiui, žemo įtampimo stygos yra lengviau užspaudžiamos ir išgauna minkštesnį garsą, tuo tarpu aukšto įtampimo stygos yra garsesnės ir turi ryškesnį toną.

Kaip išsirinkti tinkamą įtempimą atsižvelgiant į grojimo stilių?

Renkantis tinkamas stygas reikia atsižvelgiant į jūsų grojimo stilių ir pageidaujamą skambesį. Žemo įtempimo stygos yra švelnesnės pirštams ir puikiai tinka pradedantiesiems. Vidutinės įtampos stygos suteikia gerą balansą tarp jėgos ir tono, o aukštos įtampos stygos yra idealios garsiam ir aiškiam skambesiui, ypač jei grojate didesnėse erdvėse ar įrašinėjate muziką.

Kokie ženklai rodo, kad atėjo laikas keisti stygas?

Stygas reikėtų keisti, kai pastebite, kad jų skambesys tapo nebe toks švarus ir aiškus, arba matosi fizinio nusidėvėjimo ženklai, pavyzdžiui, stygos pasidengė rūdymis ar patamsėjo. Be to, jei jaučiate, kad grojimas tapo sunkesnis, tai taip pat gali reikšti, kad atėjo laikas jas pakeisti.

Kaip prižiūrėti klasikinių gitarų stygas?

Reguliarus stygų valymas po kiekvieno naudojimo gali padėti išlaikyti jų skambesį ir ilgaamžiškumą. Taip pat svarbu laikyti gitarą tinkamomis drėgmės ir temperatūros sąlygomis, kad išvengtumėte per didelio stygų įtampos pokyčio. Periodiškai patikrinkite stygų būklę ir keiskite jas, kai tik pastebite bet kokius nusidėvėjimo ženklus.

Pasirinkimai