Meniu
Meniu
Pasirinkimai:
Krepšelis

Lūpinės armonikėlės

Condorwood HM-10 BL lūpinė armonikėlė.diato..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-10 BLW lūpinė armonikėlė.diat..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-10 PK lūpinė armonikėlė.diato..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-10 PP lūpinė armonikėlė.diato..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-10 RD lūpinė armonikėlė.diato..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-10 YW lūpinė armonikėlė.diato..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-20 lūpinė armonikėlė.diatonė ..
6,00€
Be PVM:6,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-20 BK lūpinė armonikėlė.diato..
9,00€
Be PVM:9,00€
Į krepšelį
Condorwood HM-20 GD lūpinė armonikėlė.diato..
9,00€
Be PVM:9,00€
Į krepšelį
Rodoma nuo 1 iki 9 iš 9 (viso puslapių - 1)

Kas yra lūpinė armonikėlė?

Lūpinė armonikėlė - tai pučiamasis instrumentas, turintis vibruojančius liežuvėlius. Pučiant orą į tam tikras ertmes, liežuvėliai vibruoja ir taip yra išgaunamas specifinis garsas. Lūpinės armonikėlės gali būti skirtingų formų, rūšių ir tonacijų.

Kokie yra lūpinių armonikėlių tipai?

Yra 3 pagrindiniai lūpinių armonikėlių tipai: diatoninės lūpinės armonikėlės, chromatinės lūpinės armonikėlės ir tremolo lūpinės armonikėlės.

Diatoninė armonikėlė – tai 10 skylučių, 20 liežuvėlių armonikėlė, turinti 19 natų. Garsas išgaunamas pučiant ir traukiant orą per minėtas skylutes. Tai vienos paprasčiausių armonikėlių, nes viena armonikėlė sukurta groti vienoje tonacijoje. Populiariausia tonacija – C. Naudojamos daugelyje muzikinių stilių.

Chromatinė armonikėlė – turi papildomą svirtelę armonikėlės šone, kurios pagalba galima išgauti grojamų natų pustonius. Jei ši svirtelė nėra naudojama, chromatinė armonikėlė gali būti grojama kaip paprasta diatonė. Šios armonikėlės dažniausiai naudojamos džiazo muzikantų.

Tremolo armonikėlė – tai lūpinė armonikėlė, kuri turi dvigubas skylutes. Abi skylutės yra suderintos ta pačia nata, tačiau viena šiek tiek aukščiau už kitą. Kuomet vienu metu pučiamas arba traukiamas oras per vieną iš šių dvigubų skylučių, išgaunamas vibravimo garsas. Šios armonikėlės dažniausiai naudojamas specialiems garso efektams.


Kokią lūpinę armonikėlę pasirinkti?

Tikriausiai vienas populiariausių pasirinkimų yra 10 skylučių diatoninė lūpinė armonikėlė, kuri turi C tonaciją. Šios lūpinės armonikėles gali būti skirtingų tonacijų - G, Ab, A, Bb, B, C, Db, D, Eb, E, F, F#. G tonacijos lūpinė armonikėlė turės labai žemą toną, o F# labai aukštą toną.

Kada reikėtų rinktis kitų tonacijų lūpines armonikėles?

Skirtingas lūpinių armonikėlių tonacijas reikia rinktis tuomet, kai pradedate groti kartu su kitais muzikantais ar instrumentais. Tada tenka prisitaikyti prie jų tonacijos. Jei grojate vienas, populiariausias pasirinkimas yra lūpinė armonikėlė, esanti C tonacijoje.
 

Pasirinkimai