Kas yra saksofonas?

Saksofonas yra vienas populiariausių medinių pučiamųjų instrumentų. Jis priklauso medinių pučiamųjų grupei. Gali pasirodyti keista, nes saksofonai dažniausiai būna pagaminti iš žalvario. Tačiau saksofonas priskiriamas medinių grupei nes garsas yra išgaunamas naudojant medinį liežuvėlį (taip kaip kituose mediniuose pučiamuosiuose instrumentuose). Manoma, kad šis instrumentas tapo tokiu populiariu, dėl unikalaus garso, kuris dar laikomas vienu artimiausių žmogaus balsui. Saksofono garsą galima išgirsti daugybėje skirtingų muzikos stilių, nuo klasikos iki šiuolaikinės muzikos.

Kokie gali būti saksofonai?

Saksofonai gali būti 4 populiariausių dydžių. Tai sopranas, altas, tenoras ir baritonas.

Soprano saksofonas (Bb) – tai pats mažiausias ir aukščiausią toną turintis saksofonas. Lyginant su tenoro saksofonu šio garsas yra aukštesnis visa oktava. Gali būti tiesios arba lenktos formos. Dažnai daroma prielaida, kad soprano saksofonas labiausiai tinka pradedantiesiems, tačiau dėl aukšto garso ir mažo dydžio šis instrumentas yra gana sunkiai įvaldomas. Šio dydžio saksofonas turi labai pilno ir ryškaus tono garsą.

Altas saksofonas (Eb) – tikriausias pats populiariausias saksofonas iš visų. Turi žemesnį toną nei soprano saksofonas. Alto saksofonas dažniausiai pasirenkamas pradedančiųjų, nes yra pakankamai mažo dydžio ir svorio, nereikia pernelyg daug pastangų instrumento išpūtimui, lengviau įvaldyti nei soprano saksofoną.

Tenoro saksofonas (Bb) – instrumentas didesnis už soprano ir alto saksofonus. Dažnai tai yra antras populiariausias pasirinkimas pradedantiesiems. Taip pat, tai yra vienas populiariausių saksofonų tarp džiazo atlikėjų. Turi žemą ir gilų garsą.

Baritono saksofonas (Eb) – tai pats didžiausias ir žemiausią toną turintis instrumentas iš visų keturių. Dėl dydžio pakankamai sudėtinga groti ir nešiotis.

Kokio dydžio saksofoną pasirinkti pradedantiesiems?

Pradedantiesiems nepatartina rinktis pačio mažiausio (soprano) ir pačio didžiausio (baritono) saksofonų, nes juos tinkamai įvaldyti bus pakankamai sudėtinga. Pats optimaliausias pasirinkimas būtų alto saksofonas.

Pigų ar brangų saksofoną įsigyti?

Pastaruoju metu skirtumas tarp pigių ir brangių saksofonų yra labai sumažėjęs. Labai dažnai pigūs saksofonai kainuojantys 300-500 Eur yra tokio pat lygio kaip instrumentai kainuojantys 800-1000 Eur. Didžiausias skirtumas atsiranda kalbant apie profesionalius instrumentus. Jei esate tik pradedantysis ir neplanuojate groti saksofonu profesionaliai, saksofonas iki 500 Eur turėtų būti Jūsų pasirinkimas. Jei planuojate groti profesionaliai reikėtų žvalgytis į aukšto lygio instrumentą.