Pats greičiausias, patogiausias ir tiksliausias būdas suderinti gitarą yra naudotis elektroniniu derintuvu. Dauguma gitaros derintuvų turi du derinimo būdus: automatinį arba pasirenkamą ranka.

Automatinis derinimas - tai derinimas, kai reikiama nata atpažįstama automatiškai. Rankinis - kai derinama nata pasirenkama prieš derinimą. Automatinį derinimo būdą patogiau rinktis, kai instrumentas išsiderinęs nedaug. Rankinį, kai išsiderinimas didesnis. Dažniausiai, gitarų derintuvai turi įmontuotą mikrofoną, kuris atpažįsta derinamos stygos garsą.

Standartinis gitaros derinimas yra E, A, D, G, B, E. Kiekviena raidė, tai nata, kuria turėtų būti derinama laisva gitaros styga. E yra storiausia ir ploniausia gitaros stygos. Tai reiškia, kad E, A, D yra trys storiausios (viršutinės stygos), o G, B, E trys ploniausios stygos (apatinės stygos).

Derintuvai gali būti su ekranais. Tokie derintuvai yra patogūs, nes ekrane matomas derinimo procesas: matome stygą kuri yra derinama, o rodyklė rodo ar stygą reikią tempti ar atleisti. Prieš pradedant derinti instrumentą, įjunkite derintuvą ir pasirinkte, ar derinsite pasirinkdami kiekvieną natą atskirai, ar norėsite, kad derintuvas atpažintų natą automatiškai. Kai pasirinksite, laikykite derintuvą šalia gitaros, užgaukite vieną stygą ir stebėkite rezultatus ekranėlyje. Jei derintuvo rodyklė kairėje pusėje - stygą reikia tempti, jei dešinėje - atleisti. Tikslas, kad rodyklė būtų per vidurį. Taip reikėtų suderinti visas stygas, nepamirštant kuria nata turi derėti tam tikra gitaros styga.

Derinant gitarą pradedantieji dažnai neišvengia klaidų. Neatidžiai pasirenka derinamą natą arba pertempia stygą. Taip nutikus padidėja tikimybė nutraukti stygą. Jei derinant gitarą jaučiate, kad styga per daug įsitempusi, o derintuvas dar nerodo reikiamos natos raidės, geriau atleiskite derinamą stygą ir pabandykite derinti ją tempdami iš naujo.

Šiais laikais derintuvų pasirinkimas yra labai didelis. Gali būti labai maži, prisegami, pastatomi, montuojami ir t.t. Kiekvienas gali pasirinkti derintuvą pagal savo poreikį. Didelį ar mažą, tačiau turėti derintuvą po ranka visada praverčia.