15.10.2019

Kokią violončelę pasirinkti?

Jei esate tik pradedantysis, violončelės pasirinkimas gali būti sunkus ir varginantis procesas, kuris atima daug laiko ir pastangų. Čia į pagalbą ateiname mes ir stengiamės padėti suprasti koks instrumentas tiktų būtent Jums.
Daugiau
10.10.2019

Saksofono pirkimo gidas

Saksofonas yra vienas populiariausių medinių pučiamųjų instrumentų. Jis priklauso medinių pučiamųjų grupei. Gali pasirodyti keista, nes saksofonai dažniausiai būna pagaminti iš žalvario. Tačiau saksofonas priskiriamas medinių grupei nes garsas yra išgaunamas naudojant medinį liežuvėlį (taip kaip kituose mediniuose pučiamuosiuose instrumentuose). 

Daugiau
07.10.2019

Kuo skiriasi akustinės gitaros stygos?

Akustinės gitaros turi metalines stygas, kurios šiai gitarai suteikia ryškų ir šaižų garsą, kuris asocijuojasi su roko, kantri ar bliuzo muzikos stiliais. Stygos turi tam tikras charakteristikas, kurios gali turėti įtakos grojant.

Daugiau
06.10.2019

Ukulelių tipai ir dydžiai

Ukulelės gali būti keturių pagrindinių dydžių – soprano, koncertinės, tenorinės ir baritoninės ukulelės. Sopraninės ukulelės yra pačios mažiausios, o baritoninės didžiausios. 

Sopraninės, koncertinės ir tenorinės ukulelės derinamos taip pat (G-C-E-A). Tai reiškia, kad jei išmokote groti su viena iš minėtų ukulelių neiškils papildomų problemų ir su kito dydžio ukulele. Baritoninės ukulelės derinamos 5 pustoniais žemiau (D-G-B-E).

Daugiau
16.07.2019

Kaip išsirinkti smuiką?

    Nesvarbu esate tik pradedantysis ar jau patyręs smuikininkas, naujo instrumento paieškos ir pasirinkimas gali būti varginantis ir sunkus procesas. Dauguma žmonių smuiką renkasi pagal savo turimą biudžetą per daug nesigilindami į smuiko charakteristikas ir medžiagas iš kurių yra pagamintas instrumentas. Labai dažnai kainos kriterijus gali būti teisingas, nes kylant kainai dažniausiai kyla ir komponentų kokybė. Tačiau pasitaiko atvejų, kai pigesnis instrumentas yra gerokai aukštesnės klasės už brangesnį. Kodėl taip nutinka ir į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis smuiką pasistengsime apžvelgti šiame straipsnyje.

Daugiau
02.06.2018

Kokią gitarą pasirinkti?

Gitaros mokytojai groti rekomenduoja pradėti klasikine gitara su nailoninėmis stygomis. Pradėjus groti klasikine gitara lengviau išmokti skirtingų grojimo technikų bei teorinių niuansų. Jos skirsniai yra platesni, todėl lengviau taisyklingai užspausti stygas. Gitaros korpusas šiek tiek mažesnis, tokią gitarą lengviau laikyti rankose.

Daugiau